Geçen gün bir blogta tüm dinlerdeki tek yaratıcı düşüncesini hedefe alan bir yazı okudum ve o yazının ana konusu “Tanrı kaldıramayacağı bir kayayı yaratabilir mi?” idi.

Sorunun sorulma amacı bir çok yönüyle ahlaksız çünkü, sorunun kendisi mantığa aykırı ve cevap ne olursa olsun, kirletme amacı taşıyor.

Sorguyu şu şekilde değiştirebiliriz, “Tanrı kırmızı renkte mavi yaratabilir mi?” Bu sorunun mantıksız olduğunu söylediğinizde, size verecekleri cevap “Hani her şeye gücü yeterdi” olacak. İyi de güzel kardeşim, senin sorduğun mantıksız sorunun kendi içinde yaşadığı paradoks(Kendi tanımına aykırı davranmak) İslam inancının açıklamak zorunda olduğu bir olgu değil ki.

“Tanrı üç köşesi olan kare yaratabilir mi?” Sen bu ve benzeri soruları sorarken, aslında makul bir cevap beklemiyorsun. Etki edebileceğin kadar insanın aklını karıştırmak niyetindesin. Yani aslında bilimsel bir tartışma değil amacın. Tamamen belden alta, zihnini yeterince çalıştıramayan kişilere karşı kelime oyunu oynuyorsun. Yani ahlaksızlık yapıyorsun.*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN ** ***

*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN *** ***