Bir gün, ısırganları sökmeye uğraşan halkı gördü. Bu kökünden sökülen, hemen kurumaya başlayan bitki yığınına baktı:

Ölmüşler. Kullanmasını bilseler ne iyi olur! Isırgan körpeyken yaprakları nefis bir sebzedir; kartlaşınca kenevire, ketene benzer iplikleri vardır. Isırgan bezi kenevir bezi ayarındadır. Isırgan kıyılıp kümes hayvanlarına verilir; ezilince boynuzlu hayvanlara yem olur. Isırgan tohumu samana karıştılırsa hayvanların tüyüne parlaklık verir; koku tuzla karıştırılınca güzel sarı boya olur. Yılda iki defa biçilen fevkalade bir ottur.

Isırganın istediği nedir? Bir parça toprak; hiçbir bakim istemez. Yalnız, tohumları olgunlaştıkça dökülür, toplanması da güçtür; hepsi bu kadar. Biraz emekle ısırgan yararlı olabilir; onu ihmal ediyorlar, zararlı oluyor. O zaman da öldürüyorlar. Nice insan ısırgana benzer !

v.hugo – les miserables*** *** Rica*** ***

Merhaba, cep telefonları için bir uygulama yazdım. Uygulamamın başarılı olması için onu android marketten indirir misiniz? Kesinlikle virüs ya da benzeri tehlikeler içermemektedir.
Aslında faydasız bir uygulama da değil. Allah korusun, acil durumlarda kan ararsanız eğer, şehre ve kan grubuna göre kan arama uygulaması. indirmek için lütfen : tıklayınız

*** *** Rica*** ***