1 – Bir gencin panzer altında kalıp, ezildiği haberi: Sosyal medyada insanları en çok üzen karelerden biri ama olayın aslı yabancı bir ülkede bot motorundan yaralanan bir kişi.

2- Binlerce polis istifa etti: Emniyet kaynakları herhangi bir personelinin istifa etmediğini açıkladı

3- İstanbul Emniyet Müdürü görevden alındı: Ntv_sondakika adında sahte bir hesap açıldı ve benzer yalan haberler yaydı… Ne yazık ki sosyal medyadaki bilgi kirliliklerinden..

4- Polis Gerçek Mermi Kullandı, Yaralılar Var : Böyle bir durum beşiktaşta başbakanlık önünde dahi yaşanmamıştır ki başbakanlıkta, yasal olarak göstericilere silah kullanma yetkisi vardır. Böyle bir durumun gerçekleşmesi, ülkeyi mahvedebilirdi…

5- Kerem Can Karakaş Öldü Haberi: İsmi Kerem Can Karakaş değil. Kerem Can daha önce trafik kazasında ölen bir kişi. Kayıtlara bakabilirsiniz.

6- Bülent Arınç’ın oğlu gezi parkına açılacak olan AVM’ye ortak: Yalan haber, hükümete karşı insanları kışkırtmak amacıyla bilinçli olarak yayılmıştır..

7- Polisin Köpeğe Biber Gazı Sıkması Yalanı : Fotoğraf binlerce kere paylaşıldı. Sanırım amaç, polisi vicdansızca göstermek. Orantısız güç kullandığı doğrudur fakat fotoğraf bu ülke sınırlarında çekilmemiştir.. Bknz….

8- Çarşı grubunun bir tomayı ele geçirmesi: Habere göre çarşı grubu tomayı ele geçirip polisleri kovalamış. Bu da yalan haberlerden biriydi.

9- Haber kanallarının fake hesabı: Haber kaynaklarının sahte hesapları açıldı ve üzerinden paylaşımlar yapıldı. 500 aşmayan hesaplar, binlerce kere paylaşıldı. Amacın ne olduğunu açıklamaya gerek yok sanırım..

10 – Eylem 48 saat daha devam ederse AB hükümeti düşürecek: Sanırım hiç inanılmayan fakat olayın provakasyonunu anlatmak için binlerce kere paylaşılan haber bu sanırım…

11 – Eylemcilerin köprüden geçiş fotoğrafı yerine 2012 maraton fotoğrafının paylaşılması

Sosyal medyadan paylaşılanların her zaman doğru olmadığını göstermek amacıyla derlenmiştir..*** *** Rica*** ***

Merhaba, cep telefonları için bir uygulama yazdım. Uygulamamın başarılı olması için onu android marketten indirir misiniz? Kesinlikle virüs ya da benzeri tehlikeler içermemektedir.
Aslında faydasız bir uygulama da değil. Allah korusun, acil durumlarda kan ararsanız eğer, şehre ve kan grubuna göre kan arama uygulaması. indirmek için lütfen : tıklayınız

*** *** Rica*** ***