1 – Bir gencin panzer altında kalıp, ezildiği haberi: Sosyal medyada insanları en çok üzen karelerden biri ama olayın aslı yabancı bir ülkede bot motorundan yaralanan bir kişi.

2- Binlerce polis istifa etti: Emniyet kaynakları herhangi bir personelinin istifa etmediğini açıkladı

3- İstanbul Emniyet Müdürü görevden alındı: Ntv_sondakika adında sahte bir hesap açıldı ve benzer yalan haberler yaydı… Ne yazık ki sosyal medyadaki bilgi kirliliklerinden..

4- Polis Gerçek Mermi Kullandı, Yaralılar Var : Böyle bir durum beşiktaşta başbakanlık önünde dahi yaşanmamıştır ki başbakanlıkta, yasal olarak göstericilere silah kullanma yetkisi vardır. Böyle bir durumun gerçekleşmesi, ülkeyi mahvedebilirdi…

5- Kerem Can Karakaş Öldü Haberi: İsmi Kerem Can Karakaş değil. Kerem Can daha önce trafik kazasında ölen bir kişi. Kayıtlara bakabilirsiniz.

6- Bülent Arınç’ın oğlu gezi parkına açılacak olan AVM’ye ortak: Yalan haber, hükümete karşı insanları kışkırtmak amacıyla bilinçli olarak yayılmıştır..

7- Polisin Köpeğe Biber Gazı Sıkması Yalanı : Fotoğraf binlerce kere paylaşıldı. Sanırım amaç, polisi vicdansızca göstermek. Orantısız güç kullandığı doğrudur fakat fotoğraf bu ülke sınırlarında çekilmemiştir.. Bknz….

8- Çarşı grubunun bir tomayı ele geçirmesi: Habere göre çarşı grubu tomayı ele geçirip polisleri kovalamış. Bu da yalan haberlerden biriydi.

9- Haber kanallarının fake hesabı: Haber kaynaklarının sahte hesapları açıldı ve üzerinden paylaşımlar yapıldı. 500 aşmayan hesaplar, binlerce kere paylaşıldı. Amacın ne olduğunu açıklamaya gerek yok sanırım..

10 – Eylem 48 saat daha devam ederse AB hükümeti düşürecek: Sanırım hiç inanılmayan fakat olayın provakasyonunu anlatmak için binlerce kere paylaşılan haber bu sanırım…

11 – Eylemcilerin köprüden geçiş fotoğrafı yerine 2012 maraton fotoğrafının paylaşılması

Sosyal medyadan paylaşılanların her zaman doğru olmadığını göstermek amacıyla derlenmiştir..*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN ** ***

*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN *** ***