Ülke barış sürecinden geçiyorken,

Reyhanlı saldırısının verdiği hasar hem bedenlerde hem de zihinlerde canlıyken

Sen insanların yaşam alanlarını etki edip alkol düzenlemesi getiriyorsun. Bununla yetinmeyip, aynı kesimin hoşnut olmayacağı bir ismi 3.Köprüye veriyorsun….

Bu toplum tek tip insan modeline sahip değil diğer tüm toplumlar gibi. Sana kızıyorlar, sana öfkeleniyorlar. Art arta bir kesimi kızdıracak adımları atıyorsun. Peki ya sonra?

Toplum yeterince gerildikten hemen sonra ?

Bir park, doğaya belki etkisi bile yok. Memlekette yüzlerce fabrika atıklarını doğaya salıyorken, binlerce tekstil işçisi ucuz kimyasallarla çalışıyorken bir parkı namusları gibi korumaya kalkıyorlar…

Zerre kadar mantıklı gelmiyor bana. Hatta bana göre oradakilerin çoğu doğayı koruma inancı ile değil muhalefet etme amacıyla hareket ediyor. Peki bunun bir önemi var mı?

Demokrasinin gereği olarak, protesto ve eylemleri haklı haksız olarak farklı değerlendirmelere tabi tutamazsın. Hırsızlık yasallaşmalı deseler bile, onlara gösterilerini yapma hakkı tanımak mecburiyetindesin. Bu hak onların doğuştan gelen hakkıdır..

Tıpkı mantığıma yatmayan bir şey olduğunda benim de itiraz etme hakkım olduğu gibi tüm özgür bireylerin karşı çıkma hakkı vardır.

Peki sen ne yapıyorsun ?

Şiddetin dozu öyle seviyelere ulaşıyor ki, insanlar yaralanıyor ameliyata alınıyor, aralarında ölen bile var.. Bu insanlar bu memleketin vatandaşı. Vergi ödeyen, entelektüel derinlik katanlar. Bizlerin akrabası, arkadaşı, yakını, dostu..

Bir an önce oradan polisler çekilmeli. Ölen kişinin ailesine tazminat ödenmeli. Yaralılardan üst düzey seviyesinde özür dilenmeli.*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN ** ***

*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN *** ***