Anladığım kadarıyla, birisi en çok neyi eleştiriyorsa aslında en çok o günahı işleyen de yine kendisi oluyor. Nasıl mı ?

Çok misafir perveriz deriz yersiz samimiyetimize ki zaten gider gitmez gelenin dedikodusu başlar evimizde.

Memlekette adaletsizlikten dem vururuz, oy verirken önceliğimiz hep ideolojilerimizden yana olur.

Torpilden nefret ederiz ama her fırsatta bir tanıdık ararız…

Sorsan bizden milliyetçisi yoktur, milli durumlarda duruşumuzdan asla taviz vermeyiz lakin memleketi korusun diye ne zaman ordu kadro açsa dolmaz. Gönüllü giden şöyle dursun para karşılığı bile askerlik yapacak adam yok memlekette.

Dindarım der namaz kılmaz, hukukçuyum der hesap sormaz, muhasebeciyim der paraya vergi taklası artırır lakin tüm bunlardan şikayet ederiz..

Bizde ırkçılık yok sanarız, esmer köpeklere arap adının konulması hiç şaşırtmamıştır şimdiye kadar oysa bizi…

Emeğimin hakkını vermiyor patron diye arkasından söylemediğimiz söz kalmaz evdeki tüm filmler, müzikler, oyunlar korsanken.

Dişini fırçalarken musluğu kapamayan adamlar doğal yaşam alanlarının en belirgin savunucularıdır.

Her şeyin en iyisini biliriz, vereceğimiz nasihatlerimiz çoktur ama dinleyecek vicdanımız yoktur… Bu yüzden beni toplumun popüler fikirleri hiç mı hiç ilgilendirmiyor. Susmamı bile yanlış anlayan insanların, kendisine öğretilenlerle bana nasihat etmesi, hiçbirine uymadığı geleneklerden örnek vermesi yeterince bayat ve samimiyetsiz. Paylaşmak istedim…

Not : Fotoğraf ile ilişki kuramayanlar için söyleyeyim, başka resim bulamadığımdan bunu kullandım….*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN ** ***

*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN *** ***