Türkiye’de her geçen gün hizmet sektörü ve hizmet sektörüne bağlı olarak yiyecek servisi yapan yemekhaneler, büfeler, restaurantlar da büyüyor, çoğalıyor. Yemek sektöründe inanılmaz miktarda israf var. Kullanılabilir, tüketilebilir yiyecekler çöpe atılıyor, zayi oluyor..

Aslında bu yiyecekler çöpe atılmayabilir. Hayvan barınaklarına verilebilir ya da hayvanların rahat erişebileceği noktalara bırakılabilir.

Bunun en güzel örneğini TBMM yönetimi yapıyor. TBMM yönetimi, Meclis lokantalarından artan yemek ve ekmekleri bir süreden beri hayvan barınaklarına gönderiyor. Ancak tabaklara atılan kürdan ve peçete gibi artıkların, hayvanlara zarar verdiği tespit edilince masalara sevimli uyarı kartları konuldu.

Benzeri uygulamayı ülke geneline yayabiliriz. Bence çok zor değil, sadece fikri yaymanın bile yeterli olacağını düşünüyorum… Ben yemek yediğim restaurantlara teklif edeceğim…*** *** Rica*** ***

Merhaba, cep telefonları için bir uygulama yazdım. Uygulamamın başarılı olması için onu android marketten indirir misiniz? Kesinlikle virüs ya da benzeri tehlikeler içermemektedir.
Aslında faydasız bir uygulama da değil. Allah korusun, acil durumlarda kan ararsanız eğer, şehre ve kan grubuna göre kan arama uygulaması. indirmek için lütfen : tıklayınız

*** *** Rica*** ***