ABD’de idam edilecek Nıck isimli bir mahkumun hikayesi oldukça ilginçtir. Nick idam edilmek uzere buz odasina alinir. Ve ona şu telkin verilir.

“Oda sıcaklığı şu anda 30 derece ve her geçen dakikada sıcaklık bir
derece düşürülecektir. Her 10 dakıkada bir de uyarı sesı verilecektır. Bu
ses sıcaklığın 10 derece düştüğünü göstermektedir. Nick beklemeye başlar. Her on dakikada bir uyarı sesini duydukça, vücudunun biraz daha soğuduğunu hisseder. Uçüncü uyarı ses inden sonra, Nick titremeye başlar. Çünkü sıcaklığın sıfir derece olduğunu anlamıştır. Dördüncü uyarı sesinden sonra, soğuğun dayanılmaz olduğunu düşünürken, hayatı boyunca yaptıkları aklına gelir. Beşinci uyarı sesinden sonra ölümün ne kadar yakın olduğunu sezer ve kemiklerine kadar soğuğun işlediğini hisseder, artık tepki veremez haldedir. Altıncı uyarı sesi, Nick’in ölmeden önce duyduğu son sestir. O donarak ölmüştür.”

Bu hikayenin ilginç olan yani ise, her dakika düşeceği söylenen sicakliğin aslinda düşmediği ve sabit kaldiğidir. Yani Nick arti 30 derece oda sicakliğindayken, vücuduna temas eden sicakliği eksi 30 derece olarak hissetmiştir. Çünkü sicakliğin düştüğüne dair kuvvetli bir inanca sahipti.

İçsel konuşmalarımız yaşatabilir yada öldürebilir.Beni hindistanda bir yere götürdüler, burası ölüm evi dediler..Ne demek ölüm evi dedim ? Rekarnasyon olmak isteyenler buraya gelip içsel konuşmaları ile bir kaç gün içersinde ilaçsız ve müdahelesiz ölürler dediler. Ölmek için ne kullanıyorlar diye sordum , sadce içsel konuşma dediler.O gün içsel konuşmanın gücünü keşfetmiştim, düşünce ve içsel konuşmalarımız bedenimiz öldürebilecek güce sahipseler fazla kilololarımızı da eritebilecek gücü içimizde taşıdığımızı unutmayalım…

İki Şükran bir sevgilerimle
Deniz EGECE

Beğendiniz mi?


*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN ** ***

*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN *** ***