Bu yıl Bilgisayar Mühendisi Öğrencileri Kongresi Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Katılımın oldukça iyi olduğu, bilgisayar mühendisi öğrencilerinin sorunlarının ve gelecekteki yerinin tartışıldığı verimli bir kongreydi.

Sıcak bir karşılama hazırlamışlardı bize, ODTÜ’lü meslektaşlarımız. Organizasyona ne kadar önem verdikleri, gözlerindeki yorgunluktan belli olan organizatörler, bulundukları durumu mizaha dökerek yorgunluklarının tatlı bir anı olarak kalacağını dile getiriyorlardı.

SUN Microsystems Konferansı’nda yöneltilen bir soru dikkatimi çekti. Bir arkadaşım, SUN’ın yazılımlarının üretilmesinde Türk mühendislerinin yoğunluğunu sorduğunda, genel olarak SUN ve benzeri şirketlerin Türkiye’yi sadece bir pazar olarak görmesi ve ürünlerinin satılması konusunda yatırımlar yapması üzüldüm. Bir yazılım üreticisi olarak, durumun değişmesi gerekmekte olduğunu düşünmekteyim.*** *** Rica*** ***

Merhaba, cep telefonları için bir uygulama yazdım. Uygulamamın başarılı olması için onu android marketten indirir misiniz? Kesinlikle virüs ya da benzeri tehlikeler içermemektedir.
Aslında faydasız bir uygulama da değil. Allah korusun, acil durumlarda kan ararsanız eğer, şehre ve kan grubuna göre kan arama uygulaması. indirmek için lütfen : tıklayınız

*** *** Rica*** ***