Her insan hayatında en az iki aileye sahip olur. Annesi ve babası, aile ferdi olmayı öğretir önce çocuğuna. Mesela bir babadan alınacak en önemli ders, aile reisi olabilmektir. Bir anneden şefkat, merhamet ve belki de en önemlisi sadakati öğrenir evlat. Evlat aile olmayı öğrenir kendisini yetiştirenlerden çünkü

Aile olmak, eşlerin birbirine sahip çıkmasını gerektirir. Her istediğini yapacak kadar çok sevdiğim için hayatıma soktuğum kadının bir hatası olsa da, bunu konuşmak kimsenin haddi değildir. Hatalarında eşimle tartışacağıma, bir kere konuşanları sustuturum ve bir ömür rahat ederim. Çünkü Allah’ın bana emaneti O kadın. O zayıf olduğu için benim omuzlarım geniş. Hem öyle evlatlar yetiştireceğim ki, benim gücümün yetmediği yerde onlar duracaklar annelerinin yanında.. Çünkü bir kadının bana vereceği huzur, mutluluk ve herşeyden önce sadakat o kadar da ucuz değil. Başkalarının ağzında sakız olacak kadar basit değil..

Siz beni pasif görüyorsunuz ya; akrabaları da olsa, eşine laf söyleten erkek en aciz erkektir benim gözümde. Yazıklar olsun o kendine ben erkeğim diyerek kadına el kaldırana. Yazıklar olsun, akrabalarının eşlerini ezmesine izin verenlere. Çünkü Allah soracak, bu kadını ben sana emanet etmedim mi? Benim emanetime sen böyle mi baktın..?

Erkekliğin; etrafındakilerin dolduruşuna gelerek evde hanımından acısını çıkartıp, başkalarının sözleri ile eşlerine diş geçirmek olduğunu sanıyorlardı. Oysa erkeklik, hanımına karşı başkalarını susturabilmekti..

Başımın belası da olsa O, başımın üstünde yeri var olacak her zaman.

Kimse görmese de, erkeğin omuzlarının ardında kanatları da vardır.
Bu yazıyı beğendiniz mi ? :


*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN ** ***

*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN *** ***