Duymuşsunuzdur. Bazı insanlar hayatlarını ikiye ayırır. İzlediği bir filmden sonra, kazandığı paradan sonra, yediği dost kazığından sonra, değişen fikirlerinden sonra ya da yaşadıkları bir olay sonrasında hayatlarını iki parçaya bölerler. Bir de birini gördükten öncesi ve sonrası diyerek ayıranlar vardır yaşamlarını. Mesela bir aşığın bir kadın ile değişir tüm yaşamı. Bir cümle ile yeniden başlar tüm güzel duygular. Hiç bir zaman çaydan alamadığı lezzeti, beraber üşüdükten sonra alelade bir çay bahçesinde içtiği demden almaya başlar.

 

Sürekli iletişim halinde olduğunuz onlarca insan vardır. Bitmeyen bir telaş ile işlerinizi devam ettirmek için ömrünüzü harcarken, mutsuz olduğunuzu fark etmezsiniz yoğunluktan. Yeni iş, yeni görev, yeni hedefler ile kararan gözünüz hayatınızı ikiye bölecek kişiyi gördüğünde kamaşır. Yüksek faturalar ödediğiniz önemli kişilerin telefonunu kaldırmaz olursunuz. Televizyondan, gazetelerden, gündemden uzaklaşırsınız. Dünyada yaşanan hiç bir olay artık sizi ilgilendirmez. Hayatınızın ikinci yarısına, tamamen farklı bir taktik ile çıkarsınız. Tek bir strateji vardır artık aklınızda. Mutlu olabilmek için mutlu etmek.

 

İlk başlardaki suskun ifadesi sizi düşüncelere boğar. Konuşmaya cesaret edemezsiniz.. Peki ya konuşmaya başladığında?.. Yaşamınız bölünmeye devam edecektir. O anlattıkça, düşünceleriniz değişecektir. Her zaman itiraz ettiğiniz bir fikir, anlamlı bir ifade olarak zihninizde yer bulacaktır. Öyle değil midir ki zaten, bir sevilen için en anlamlı hediye değişmektir.

 

Solcudur çünkü aşık olduğun kişi. Daha nice devrimler yapacaktır yüreğinde. Senin her isyanın, onun sevgisi tarafından bastırılacaktır. Bastırılırsa, elini tuttuğunda avucun bastırılmaz ise yüreğin yanacak…

 

Odunun incesi de yanar, kalını da. Yeter ki tutuşmaya görsün. Hele bir alev alsın o ilk kıvılcım, sen yanmaya gör sonrasını.

ümit Samimi


*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN ** ***

*** *** KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNNUTMAYIN *** ***